Aktuální informace

Informace o všem, co se okolo nás děje...

7. ročník - Slušný pochod prošel Prahou

Náš Slušný pochod prošel Prahou a pokořili jsme kočárkový rekord

 

Děkujeme! To je to první, co se nám chce hned vyhrknout, když si vzpomeneme na naši skvělou středeční akci.

Povedlo se všechno: z Žofína do Žlutých lázní dorazil tisícihlavý průvod lobující za slušnost ve veřejném prostoru, parníkem, historickou tramvají, pěšky nebo MHD dorazily další tisíce: celkem nás bylo skoro pět tisíc a to ani nepočítáme labutí rodinku, která se ve Žlutých lázních usídlila. Přálo nám i počasí, nespadla ani kapička a sluníčko svítilo tak akorát. Obrovskou radost máme z překonání kočárkového rekordu: na jednom místě se nás sešlo přesně 1264!

Největší podíl na celém úspěchu akce ale máte vy: aktivní maminky, tatínkové a celé rodiny, kterým není lhostejné, jak vypadá svět kolem vás a vašich dětí. Podpory slušnosti, tolerance a ohleduplnosti nejen při dopravě po městě není nikdy dost. Nejlepší výchovou pro naše děti je jím jít správným příkladem. Klobouk dolů před vámi, kteří jste se středeční akce a pochodu zúčastnili.      

Skvělá nálada panovala už ráno. Od 10 hodin se na Slovanském ostrově konal program pro rodiče i děti. Ty si mohly dát namalovat na obličej oblíbené zvířátko, hrát si s klauny a balónky a občerstvit se. Pražské maminky tak přišly podpořit Slušný pochod.

 

Slušný pochod odstartoval úderem 11 hodiny starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Na pochod přes Náplavku vyrazila tisícovka rodičů s kočárky. V čele nebyly jen maminky: jsme rádi, že se aktivně zapojilo i nemálo tatínků.   

 

Praha byla průvodem doslova zavalená! Pochod, který vedl trasou dlouhou 3,5 kilometrů, si mnozí rádi zkrátili jízdou parníkem nebo historickou tramvají. Parník startoval z mola číslo 5 a byl pro všechny účastníky zcela zdarma.   

Ti, kteří přesedli na historickou tramvaj, rozhodně nelitovali. Přesvědčili se o tom, že s kočárkem se dá kvalitně pohybovat i ve sterých tramvajích, které rozhodně nejsou nízkopodlažní. Stačí, když se při cestování nezapomíná na slušnost a pomoc. Výjimečná jízda historickou tramvají byla také zdarma.

Byla mezi námi i pěkná řádka slavných maminek: Iveta Vítová Lutovská, Andrea Kalivodová, Sandra Nováková, Míša Maurerová, Jana Bernášková nebo Eva Decastelo. Na jejich fotky se podívejte ve fotogalerii.

Fotogalerie ZDE

Středeční akcí ale nekončíme: sledujte náš web a FB stránky. 

Zvláštní dík také patří všem, kteří nás v naší činnosti podporují, zejména pak: městským částem Praha 1 a Praha 4, Magistrátu hl. města Prahy, Dopravnímu podniku hl. města Prahy, BESIPu a Českým drahám, společnostem AHOLD (obchody Albert), Electrolux, MetLife Europe Limited, Oborové zdravotní pojišťovně a Střední průmyslové školy dopravní, a.s. Praha Motol. Záštitu poskytl náměstek primátorky hl. m. Prahy pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek a starostové městských částí Praha 1 Oldřich Lomecký a Praha 4 Petr Štěpánek.  

O nás

Jsme nezisková organizace podporující bezpečný pohyb s kočárkem po městě. Naší primární zájmovou skupinou jsou rodiče s dětmi do 10 let věku.

Kontaktní informace

S KOČÁRKEM PRAHOU.org, z.ú., Křenova 3, 162 00 Praha 6

telefon : +420-736-627-001
email   : info@skocarkemprahou.cz
facebook  : @skocarkemprahou  
twitter  : @skpcz